Kalender

Stadsvandringarnas datum och tider kan komma att ändras, även med kort varsel. Aktuellt program finns även på Facebook.com/verdeverdetravel


Från och med 24/11 är det max 7 personer per grupp + guide enligt Folkhälsomyndigheternas rekommendationer.


Mars


Måndag 8/3 kl 11.00 - 12.30 Riddarholmen och Gamla Stan. Abonnerad.

Måndag 8/3 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar. Abonnerad.

Måndag 8/3 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga. Fullbokad.

Tisdag 9/3 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln. 1 plats kvar.

Onsdag 10/3 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad. 4 platser kvar.

Torsdag 11/3 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen. 4 platser kvar.

Torsdag 11/3 kl 14.00 - 15.30 Vasastadens vyer och valv. Abonnerad.

Fredag 12/3 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen. 1 plats kvar.

Lördag 13/3 kl 11.00 - 12.30 Skogskyrkogården -världsarvet. Fullbokad.

Söndag 14/3 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården. Fullbokad.

Söndag 14/3 kl 13.30 - 15.00 Vyer och valv i Vasastaden. Fullbokad.


Tisdag 16/3 kl 15.00 - 16.30 Hornsgatans hus- och höjder. 3 platser kvar.

Fredag 19/3 kl 14.30 - 16.00 Enskede slakthus och trädgårdsstad. 3 platser kvar.

Lördag 20/3 kl 13.30 - 15.00 Långholmen - en cellsam historia. Fullbokad.

Söndag 21/3 kl 09.30 - 13.00 Abonnerad för gruppevent.

Söndag 21/3 kl 14.00 - 16.30 Naturvandring i Årsta med skogsbad. Fullbokad.


Måndag 22/3 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga. Fullbokad.

Tisdag 23/3 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov. 7 platser kvar.

Tisdag 23/3 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln. 7 platser kvar.

Onsdag 24/3 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad. 5 platser kvar.

Torsdag 25/3 kl 11.00 - 14.00 Abonnerad för en privat visning på Skogskyrkogården.

Torsdag 25/3 kl 14.30 - 16.00 Abonnerad visning på Skogskyrkogården.

Fredag 26/3 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen. 6 platser kvar.

Lördag 27/3 kl 10.00 - 11.30 Riddarholmen och Gamla Stan. 7 platser kvar

Lördag 27/3 kl 14.00 - 15.30 Enskede slakthus och trädgårdsstad. 4 platser kvar.

Lördag 27/3 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv. 1 plats kvar.

Söndag 28/3 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården. 7 platser kvar.

Söndag 28/3 kl 14.00 - 15.30 Konst- och kulturhus på Djurgården. Abonnerad visning.

Söndag 28/3 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip, Feta Frille och Fina Fabian. 7 platser kvar.


Måndag 29/3 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen. Nyhet! Fullbokad.

Tisdag 30/3 kl 18.00 - 19.30 Fatburen - den hemliga sjön. 6 platser kvar.

Onsdag 31/3 kl 18.00 - 19.30 Östermalm -en fin historia. 5 platser kvar.


Torsdag 1/4 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår. 5 platser kvar.

Fredag 2/4 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia. Långfredag. 7 platser kvar.

Fredag 2/4 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme. Långfredag. 3 platser kvar.

Fredag 2/4 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar. Långfredag. 7 platser kvar.

Lördag 3/4 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus- och höjder. Påskafton. 7 platser kvar.

Lördag 3/4 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker. Påskafton. 7 platser kvar.

Lördag 3/4 kl 17.00 - 18.30 Gröna rum på Söder. Påskafton. 7 platser kvar.

Söndag 4/4 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott. Påskdagen. 7 platser kvar.

Söndag 4/4 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera. Påskdagen. 2 platser kvar.


Måndag 5/4 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring kring Gamla Stan. Annandag påsk. 7 platser kvar.

Måndag 5/4 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar. Annandag påsk. 6 platser kvar.

Måndag 5/4 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga. Annandag påsk. 7 platser kvar.

Tisdag 6/4 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov. 7 platser kvar.

Tisdag 6/4 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln. 7 platser kvar.

Tisdag 6/4 kl 18.30 - 20.00 Vandring vid Vinterviken. Nyhet. 3 platser kvar.

Onsdag 7/4 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad. 7 platser kvar.

Onsdag 7/4 kl 18.00 - 19.30 Lärkstaden och lyxigt leverne. 2 platser kvar.

Torsdag 8/4 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen. 7 platser kvar.

Fredag 9/4 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen. 7 platser kvar.

Fredag 9/4 kl 17.30 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen. 6 platser kvar.

Lördag 10/4 kl 10.00 - 12.30 Saltsjöbaden och salta stänk. Nyhet. 7 platser kvar.

Lördag 10/4 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde. 7 platser kvar.

Lördag 10/4 kl 14.00 - 15.30 Enskede slakthus- och trädgårdsstad. 7 platser kvar.

Lördag 10/4 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv. 7 platser kvar.

Söndag 11/4 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården. 7 platser kvar.

Söndag 11/4 kl 13.30 - 15.00 Vyer och valv i Vasastan. 6 platser kvar.

Söndag 11/4 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip, Feta Frille och Fina Fabian. 7 platser kvar.


Måndag 12/4 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring vid Gamla Stan. 7 platser kvar

Måndag 12/4 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen. 7 platser kvar.

Onsdag 14/4 kl 18.00 - 19.30 Östermalm - en fin historia. 7 platser kvar.

Torsdag 15/4 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår. 7 platser kvar.

Fredag 16/4 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia. 7 platser kvar.

Fredag 16/4 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme. 7 platser kvar.

Fredag 16/4 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar. 7 platser kvar.

Lördag 17/4 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus- och höjder. 7 platser kvar.

Lördag 17/4 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen. 7 platser kvar.

Lördag 17/4 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker. 7 platser kvar.

Lördag 17/4 kl 17.00 - 18.30 Gröna rum på Söder. 7 platser kvar.

Söndag 18/4 kl 10.30 - 12.00 Fatburen - den hemliga sjön. 7 platser kvar.

Söndag 18/4 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera. 3 platser kvar.


Måndag 19/4 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring kring Gamla Stan. 7 platser kvar.

Måndag 19/4 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar. 7 platser kvar.

Måndag 19/4 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholm. 7 platser kvar.

Tisdag 20/4 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov. 7 platser kvar.

Tisdag 20/4 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln. 7 platser kvar.

Onsdag 21/4 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad. 7 platser kvar.

Torsdag 22/4 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen. 7 platser kvar.

Fredag 23/4 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen. 7 platser kvar.

Fredag 23/4 kl 17.30 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen. 7 platser kvar.

Lördag 24/4 kl 10.30 - 12.00 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen. 7 platser kvar.

Lördag 24/4 kl 14.00 - 15.30 Lärkstaden och lyxigt leverne. 7 platser kvar.

Lördag 24/4 kl 17.30 - 19.00 Östermalm - en fin historia. 7 platser kvar.

Söndag 24/4 kl 10.30 - 12.00 Vandring vid Vinterviken. 7 platser kvar.

Söndag 24/4 kl 14.00 - 16.00 I Årstafruns fotspår. 7 platser kvar.

Söndag 24/4 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar. 7 platser kvar.


Måndag 26/4 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring kring Gamla Stan. 7 platser kvar.

Måndag 26/4 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen. 7 platser kvar.

Tisdag 27/4 kl 18.00 - 19.30 Fatburen -den hemliga sjön. 7 platser kvar.

Onsdag 28/4 kl 18.00 - 19.30 Östermalm - en fin historia. 7 platser kvar.

Torsdag 29/4 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår. 7 platser kvar.

Fredag 30/4 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia. 7 platser kvar.

Fredag 30/4 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme. 7 platser kvar.

Fredag 30/4 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar. 7 platser kvar.

Lördag 1/5 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov. 7 platser kvar.

Lördag 1/5 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme. 7 platser kvar.

Lördag 1/5 kl 17.30 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen. 7 platser kvar.

Söndag 2/5 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott. 7 platser kvar.

Söndag 2/5 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera. 6 platser kvar.


Maj

Måndag 3/5 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring kring Gamla Stan.

Måndag 3/5 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 3/5 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 4/5 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Tisdag 4/5 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Tisdag 4/5 kl 18.30 - 20.00 Vandring i Vinterviken.

Onsdag 5/5 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med skogsbad.

Onsdag 5/5 18.00 - 19.30 Lärkstaden och lyxigt leverne.

Torsdag 6/5 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Torsdag 6/5 kl 14.00 - 17.00 Cykelvandring i Ekoparken.

Fredag 7/5 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och Kanalen.

Fredag 7/5 kl 17.30 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen.

Lördag 8/5 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördag 8/5 kl 14.00 - 15.30 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Lördag 8/5 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv.

Söndag 9/5 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 9/5 kl 13.30 - 15.00 Vyer och valv i Vasastan.

Söndag 9/5 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip.


Måndag 10/5 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 10/5 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen.

Tisdag 11/5 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk. Nyhet!

Tisdag 11/5 kl 18.00 - 19.30 Fatburen - den hemliga sjön.

Onsdag 12/5 kl 18.00 - 19.30 Östermalm - en fin historia.

Torsdag 13/5 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 14/5 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Fredag 14/5 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Fredag 14/5 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar.

Lördag 15/5 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus- och höjder.

Lördag 15/5 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker

Lördag 15/5 kl 17.00 - 18.30 Gröna rum på Söder.

Söndag 16/5 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 16/5 kl 14.00 - 15.30 Katarinaberget, kapsyler och kolera.


Måndag 17/5 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 17/5 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 17/5 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 18/5 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Tisdag 18/5 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Tisdag 18/5 kl 18.30 - 20.00 Vandring vid Vinterviken.

Onsdag 19/5 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med skogsbad.

Onsdag 19/5 kl 17.00 - 18.30 Abonnerad för företagsevent.

Torsdag 20/5 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Torsdag 20/5 kl 14.00 - 17.00 Cykelvandring i Ekoparken.

Fredag 21/5 kl 09.00 - 16.00 Abonnerad för Tingsrätten.

Lördag 22/5 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördag 22/5 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Lördag 22/5 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv.

Söndag 23/5 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården. 5 platser kvar.

Söndag 23/5 kl 13.30 - 15.00 Vasastadens vyer och valv.

Söndag 23/5 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip.


Måndag 24/5 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 24/5 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen.

Tisdag 25/5 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk.

Tisdag 25/5 kl 18.00 - 19.30 Fatburen - den hemliga sjön.

Onsdag 26/5 kl 18.00 - 19.30 Östermalm - en fin historia.

Torsdag 27/5 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 28/5 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Fredag 28/5 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Fredag 28/5 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar.


Måndag 31/5 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 31/5 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 31/5 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 1/6 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Tisdag 1/6 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Tisdag 1/6 kl 18.30 - 20.00 Vandring vid Vinterviken.

Onsdag 2/6 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Onsdag 2/6 kl 18.00 - 19.30 Lärkstaden och lyxigt leverne.

Torsdag 3/6 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Torsdag 3/6 kl 14.00 - 17.00 Cykelvandring i Ekoparken.

Fredag 4/6 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen.

Fredag 4/6 kl 17.30 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen.

Lördag 5/6 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördag 5/6 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Lördag 5/6 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv.

Söndag 6/6 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 6/6 kl 13.30 - 15.00 Vyer och valv i Vasastan.

Söndag 6/6 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip


Måndag 7/6 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 7/6 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen.

Tisdag 8/6 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk.

Tisdag 8/6 kl 18.00 - 19.30 Fatburen - den hemliga sjön.

Onsdag 9/6 kl 18.00 - 19.30 Östermalm - en fin historia.

Torsdag 10/6 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 11/6 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Fredag 11/6 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Fredag 11/6 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar.

Lördag 12/6 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus- och höjder.

Lördag 12/6 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker.

Lördag 12/6 kl 17.00 - 18.30 Gröna rum på Söder.

Söndag 13/6 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 13/6 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera.


Måndag 14/6 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 14/6 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 14/6 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 15/6 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Tisdag 15/6 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Tisdag 15/6 kl 18.30 - 20.00 Vandring vid Vinterviken.

Onsdag 16/6 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Onsdag 16/6 kl 18.00 - 19.30 Lärkstaden och lyxigt leverne.

Torsdag 17/6 kl 10.30 - 12.00 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Torsdag 17/6 kl 14.00 - 17.00 Cykelvandring i Ekoparken.

Fredag 18/6 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Fredag 18/6 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen.

Fredag 18/6 kl 17.30 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen.

Lördag 19/6 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördag 19/6 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Lördag 19/6 kl 17.00 - 1830 Skogskyrkogården - ett världsarv.

Söndag 20/6 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 20/6 kl 13.30- 15.00 Vyer och valv i Vasastan.

Söndag 20/6 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip.


Måndag 21/6--27/6 Midsommar och semester.


Måndag 28/6 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 28/6 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 29/6 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk.

Tisdag 29/6 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Tisdag 29/6 kl 18.30 - 20.00 Vandring vid Vinterviken.

Onsdag 30/6 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Onsdag 30/6 kl 18.00 - 19.30 Lärkstaden och lyxigt leverne. ny.

Torsdag 1/7 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Torsdag 1/7 kl 14.00 - 17.00 Cykelvandring i Ekoparken.

Fredag 2/7 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Fredag 2/7 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen.

Fredag 2/7 kl 17.30 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen.

Lördag 3/7 kl 10.30 - 12.30 Gröndals gröna gärde.

Lördag 3/7 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Lördag 3/7 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv.

Söndag 4/7 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 4/7 kl 13.30 - 15.00 Vyer och valv i Vasastan.

Söndag 4/7 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip.


Måndag 5/7 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 5/7 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen.

Tisdag 6/7 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Tisdag 6/7 kl 18.00 - 19.30 Fatburen - den hemliga sjön.

Onsdag 7/7 kl 18.00 - 19.30 Östermalm - en fin historia.

Torsdag 8/7 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 9/7 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Fredag 9/7 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmen dyrgripar.

Lördag 10/7 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus- och höjder.

Lördag 10/7 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker.

Lördag 10/7 kl 17.00 - 18.30 Gröna rum på Söder.

Söndag 11/7 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 11/7 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera


Måndag 12/7 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 12/7 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 12/7 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 12/7 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk.

Tisdag 13/7 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Tisdag 13/7 kl 18.30 - 20.00 Vandring vid Vinterviken.

Onsdag 14/7 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Onsdag 14/7 kl 18.00 - 19.30 Lärkstaden och lyxigt leverne.

Torsdag 15/7 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Torsdag 15/7 kl 14.00 - 17.00 Cykelvandring i Ekoparken.

Fredag 16/7 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Fredag 16/7 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen.

Fredag 16/7 kl 17.30 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen.

Lördag 17/7 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördag 17/7 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Lördag 17/7 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv.

Söndag 18/7 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 18/7 kl 13.30 - 15.00 Vasastadens vyer och valv.

Söndag 18/7 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip.


Måndag 19/7 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 19/7 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen.

Tisdag 20/7 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Tisdag 20/7 kl 18.00 - 19.30 Fatburen - den hemliga sjön.

Onsdag 21/7 kl 18.00 - 19.30 Östermalm - en fin historia.

Torsdag 22/7 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 23/7 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Fredag 23/7 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar.

Lördag 24/7 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus- och höjder.

Lördag 24/7 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker.

Lördag 24/7 kl 18.00 - 19.30 Gröna rum på Söder.

Söndag 25/7 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 25/7 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera. 4 platser kvar.


Måndag 26/7 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 26/7 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 26/7 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 27/7 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk.

Tisdag 27/7 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Tisdag 27/7 kl 18.30 - 20.00 Vandring vid Vinterviken.

Onsdag 28/7 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Onsdag 28/7 kl 18.00 - 19.30 Lärkstaden och lyxigt leverne.

Torsdag 29/7 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Torsdag 29/7 kl 14.00 - 17.00 Cykelvandring i Ekoparken.

Fredag 30/7 kl 10.30 - 12.00 Långholmen -en cellsam historia.

Fredag 30/7 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen.

Fredag 30/7 kl 17.30 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen.

Lördag 31/7 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördag 31/7 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Lördag 31/7 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv.

Söndag 1/8 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 1/8 kl 13.30 - 15.00 Vasastadens vyer och valv.

Söndag 1/8 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip.


Måndag 2/8 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gama Stan.

Måndag 2/8 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen.

Tisdag 3/8 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Tisdag 3/8 kl 18.00 - 19.30 Fatburen - den hemliga sjön.

Onsdag 4/8 kl 18.00 - 19.30 Östermalm - en fin historia.

Torsdag 5/8 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 6/8 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Fredag 6/8 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar.

Lördag 7/8 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus- och höjder.

Lördag 7/8 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker.

Lördag 7/8 kl 17.00 - 18.30 Gröna rum på Söder.

Söndag 8/8 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 8/8 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera.


Måndag 9/8 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 9/8 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 9/8 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 10/8 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk.

Tisdag 10/8 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Tisdag 10/8 kl 18.30 - 20.00 Vandring vid Vinterviken.

Onsdag 11/8 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Onsdag 11/8 kl 18.00 - 19.30 Lärkstaden och lyxigt leverne.

Torsdag 12/8 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Torsdag 12/8 kl 14.00 - 17.00 Cykelvandring i Ekoparken.

Fredag 13/8 kl 10.30 - 12.00 Långholmen -en cellsam historia.

Fredag 13/8 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen.

Fredag 13/8 kl 17.30 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen.

Lördag 14/8 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördag 14/8 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Lördag 14/8 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv.

Söndag 15/8 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 15/8 kl 13.30 - 15.00 Vasastadens vyer och valv.

Söndag 15/8 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip.


Måndag 16/8 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 16/8 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen

Tisdag 17/8 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Tisdag 17/8 kl 18.00 - 19.30 Fatburen - den hemliga sjön.

Onsdag 18/8 kl 18.00 - 19.30 Östermalm -en fin historia.

Torsdag 19/8 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 20/8 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Fredag 20/8 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar.

Lördag 21/8 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus och höjder.

Lördag 21/8 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker.

Lördag 21/8 kl 17.00 - 18.30 Gröna rum på Söder.

Söndag 22/8 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 22/8 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera.


Måndag 23/8 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 23/8 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 23/8 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 24/8 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk.

Tisdag 24/8 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Tisdag 24/8 kl 18.30 - 20.00 Vandring vid Vinterviken.

Onsdag 25/8 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Onsdag 25/8 kl 18.00 - 19.30 Lärkstaden och lyxigt leverne.

Torsdag 26/8 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Torsdag 26/8 kl 14.00 - 17.00 Cykelvandring i Ekoparken.

Fredag 27/8 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Fredag 27/8 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen.

Fredag 27/8 kl 17.d0 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen.

Lördagar 28/8 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördagar 28/8 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Lördagar 28/8 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv.

Söndag 29/8 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 29/8 kl 13.30 - 15.00 Vasastadens vyer och valv.

Söndag 29/8 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip.


Måndag 30/8 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 30/8 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen

Tisdag 31/8 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Tisdag 31/8 kl 18.00 - 19.30 Fatburen - den hemliga sjön.

Onsdag 1/9 kl 18.00 - 19.30 Östermalm -en fin historia.

Torsdag 2/9 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 3/9 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Fredag 3/9 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar.

Lördag 4/9 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus och höjder.

Lördag 4/9 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker.

Lördag 4/9 kl 17.00 - 18.30 Gröna rum på Söder.

Söndag 5/9 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 5/9 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera.


Måndag 6/9 kl 05.00 - 06.00 Gryningsvandring runt Gamla Stan.

Måndag 6/9 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 6/9 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 7/9 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk.

Tisdag 7/9 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Onsdag 8/9 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Onsdag 8/9 kl 18.00 - 19.30 Lärkstaden och lyxigt leverne.

Torsdag 9/9 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Torsdag 9/9 kl 14.00 - 17.00 Cykelvandring i Ekoparken.

Fredag 10/9 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Fredag 10´/9 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen.

Fredag 10/9 kl 17.30 - 19.00 Blasieholmen, Skeppsholmen och Kastellholmen.

Lördagar 11/9 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördagar 11/9 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Lördagar 11/9 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv.

Söndag 12/9 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 12/9 kl 13.30 - 15.00 Vasastadens vyer och valv.

Söndag 12/9 kl 17.00 - 19.00 Fula Filip.


Måndag 13/9 kl 18.00 - 19.30 Folkhemmet, gasklockan och Hjorthagen

Tisdag 14/9 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Tisdag 14/9 kl 18.00 - 19.30 Fatburen - den hemliga sjön.

Torsdag 16/9 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 17/9 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Fredag 17/9 kl 17.30 - 19.00 Dysterholmens dyrgripar.

Lördag 18/9 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus och höjder.

Lördag 18/9 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker.

Lördag 18/9 kl 17.00 - 18.30 Gröna rum på Söder.

Söndag 19/9 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 19/9 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera.


Måndag 20/9 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 20/9 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 21/9 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk.

Tisdag 21/9 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Onsdag 22/9 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Torsdag 23/9 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Torsdag 23/9 kl 14.00 - 17.00 Cykelvandring i Ekoparken.

Fredag 24/9 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Fredag 24´/9 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen.

Lördagar 25/9 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördagar 25/9 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Lördagar 25/9 kl 17.00 - 18.30 Skogskyrkogården - ett världsarv.

Söndag 26/9 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 26/9 kl 13.30 - 15.00 Vasastadens vyer och valv.


Tisdag 28/9 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Torsdag 30/9 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 1/10 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Lördag 2/10 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus och höjder.

Lördag 2/10 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker.

Söndag 3/10 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 3/10 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera.


Måndag 4/10 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 4/10 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 5/10 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk.

Tisdag 5/10 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Onsdag 6/10 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Torsdag 7/10 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Fredag 8/10 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Fredag 8/10 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen.

Lördagar 9/10 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördagar 9/10 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Söndag 10/10 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 10/10 kl 13.30 - 15.00 Vasastadens vyer och valv.


Tisdag 12/10 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Torsdag 14/10 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 15/10 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Lördag 16/10 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus och höjder.

Lördag 16/10 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker.

Söndag 17/10 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 17/10 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera.


Måndag 18/10 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 18/10 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Tisdag 19/10 kl 10.30 - 13.30 Saltsjöbaden och salta stänk.

Tisdag 19/10 kl 15.00 - 17.00 Blecktornet, Boberg och bödeln.

Onsdag 20/10 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Torsdag 21/10 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Fredag 22/10 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Fredag 22/10 kl 14.00 - 16.00 Kungsholmen, Karlberg och kanalen.

Lördagar 23/10 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördagar 23/10 kl 14.00 - 16.00 Enskede slakthus- och trädgårdsstad.

Söndag 24/10 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 24/10 kl 13.30 - 15.00 Vasastadens vyer och valv.


Tisdag 26/10 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Torsdag 28/10 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Fredag 29/10 kl 14.00 - 16.00 Renat och Reimersholme.

Lördag 30/10 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus och höjder.

Lördag 30/10 kl 14.00 - 15.30 Barnängens barn och baracker.

Söndag 31/10 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 31/10 kl 13.30 - 15.00 Katarinaberget, kapsyler och kolera.


Måndag 1/11 kl 13.30 - 15.30 Bland kvarnhjul och skorstenar.

Måndag 1/11 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Onsdag 3/11 kl 13.00 - 15.30 Naturvandring med Skogsbad.

Torsdag 4/11 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Fredag 5/11 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Lördagar 6/11 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Söndag 7/11 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 7/11 kl 13.30 - 15.00 Vasastadens vyer och valv.


Tisdag 9/11 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Torsdag 11/11 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Lördag 13/11 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus och höjder.

Lördag 13/11 kl 16.00 - 17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.

Söndag 14/11 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 14/11 kl 16.00 - 17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.


Måndag 15/11 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Torsdag 18/11 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Fredag 19/11 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Lördag 20/11 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördag 20/11 kl 16.00 -17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.

Söndag 21/11 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 21/11 kl 16.00 - 17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.


Tisdag 23/11 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Torsdag 25/11 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Lördag 27/11 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus och höjder.

Lördag 27/11 kl 16.00 - 17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.

Söndag 28/11 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 28/11 kl 16.00 - 17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.


Måndag 29/11 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Torsdag 2/12 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Fredag 3/12 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Lördag 4/12 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördag 4/12 kl 16.00 -17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.

Söndag 5/12 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 5/12 kl 16.00 - 17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.


Tisdag 7/12 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Torsdag 9/12 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

Lördag 11/12 kl 10.30 - 12.00 Hornsgatans hus och höjder.

Lördag 11/12 kl 16.00 - 17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.

Söndag 12/12 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.

Söndag 12/12 kl 16.00 - 17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.


Måndag 13/12 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Torsdag 16/12 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Fredag 17/12 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Lördag 18/12 kl 10.30 - 12.00 Gröndals gröna gärde.

Lördag 18/12 kl 16.00 -17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.

Söndag 19/12 kl 10.30 - 12.00 Konst- och kulturhus på Djurgården.

Söndag 19/12 kl 16.00 - 17.30 Gränder och glögg i Gamla Stan.


Tisdag 22/12 kl 10.30 - 12.30 Bredablick och Sirishov.

Torsdag 23/12 kl 10.30 - 12.30 I Årstafruns fotspår.

God Jul

Söndag 26/12 kl 10.30 - 12.00 Hagaparkens ruiner och slott.


Måndag 27/12 kl 18.00 - 19.30 Sjöstaden - en Stockholmssaga.

Torsdag 30/12 kl 10.30 - 12.30 Kändisvandring på Norra begravningsplatsen.

Fredag 31/12 kl 10.30 - 12.00 Långholmen - en cellsam historia.

Gott Nytt År


Med reservation för ändringar.